Praktické školení velitelů a strojníků JSDH JPO 3

4. 10. 2008

V sobotu 4. října před půl osmou ranní vyrazila naše jednotka do Bělé pod Bezdězem, kde probíhalo praktické školení velitelů a strojníků jednotek dobrovolných hasičů JPO 3. Do Bělé vyrazilo deset členů naší výjezdové jednotky s technikou CAS 32 T815 a CAS K25 Liaz

Školení bylo rozděleno do šesti bodů :

1) Vytvoření dopravného vedení od CAS s dvěma útočnými proudy

2) Poskytnutí první pomoci zraněnému po dopravní nehodě

3) Zkouška čerpadla – nasátí z vodního zdroje

4) Fyzická příprava (kliky a sedy lehy)

5) Výcvik s RDST (probíhal disciplín 1 a 3)

6) Kondiční jízda s CAS (rozjezd ve stoupaní přejezd zpomalovacích prvků a jízda zručnosti)

Členové naší jednotky všechny body tohoto školení zvládli bez problémů. Zpět na naší zbrojnici jsme se vrátili krátce po čtrnácté hodině.

Děkujeme organizátorům za zajímavě pojaté školení.