Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. Hasičský dětský den

15. 9. 2008

Hasičský dětský den 2008

             Šestý hasičský dětský den v Kněžmostě je již minulostí. Celý den myslím proběhl plynule a bez nějakých vážných komplikací. A jak vlastně probíhal?                

           Pro většinu z nás začal v sobotu kolem deváté hodiny ranní, kdy jsme se sešli na zbrojnici a začali připravovat potřebné věci k celému dni a především stavět Obrazeksoutěže pro děti. Před jedenáctou hodinou k naší hasičárně začala najíždět technika, ať už vojenská, ale samozřejmě také hasičská, která byla v průběhu celého dne vystavena k prohlédnutí. Tímto bychom chtěli poděkovat SDH Mnichovo Hradiště, SDH Mělnické Vtelno, SDH Veselá, SDH Podlázky, SDH Bělá pod Bezdězem,  HZSP Škoda Auto a HZS Mnichovo Hradiště, SDH Branžež a záchranná služba Mladá Boleslav za přivezení a  představení jejich techniky. Dále byl přichystán bazének, na kterém se proháněly modely lodí a pak byl využit jako veřejné koupaliště.Obrazek

Ve dvanáct hodin byl dětský den zahájen soutěžemi, které mohly děti procházet až do půl třetí. Za splněné soutěže byly děti odměněny sladkostmi a drobnými cenami. Letos se nám dětiček sešlo kolem dvou set, což je oproti loňskému dětskému dni značné navýšení.

Po soutěžích pro děti se v okolí hasičárny začal odehrávat připravený program. Ten začal tanečním vystoupením malých mažoretek z Dobrovice UR DANCERS a po nich následovala ukázka práce hasičů lezců při záchraně ve výškách z HZSP Škoda Auto. Dále následovala ukázka požárního sportu v útoku, v podání mládeže z SDH Loukovec. Po požárním útoku návštěvníci dětského dne mohli shlédnout ukázku z výcviku služebních psů Celní správy. ObrazekDále následovala hraná pohádka v podání místního divadelního spolku Človíček. Hned po pohádce se nad hlavami všech zúčastněných proháněla historická letadla Nadace Metoděje Vlacha, po nichž převzala pomyslnou štafetu skupina rytířů Hargor, která do svého vystoupení zapojila i nejmenší z řad diváků, což bylo vítáno především u dětí s velkým nadšením. Po rytířích v lesklé zbroji přišla chvíle  pro nás. Tedy pro členy výjezdové jednotky, kde jsme předvedli ukázku zásahu na hořící automobil a také zásah u dopravní nehody, kdy byli „oběti“ z auta vystříháváni za pomocí stříhání, které nám k tomuto zásahu zapůjčil HZSP Škoda Auto. Po našem zásahu se na travnatou plochu u zbrojnice snesli parašutisté a přistáním posledního, byl šestý hasičský dětský den ukončen. Pro dospělé pak den pokračoval taneční zábavou se skupinou Difur.

Poděkování za takto uspořádanou akci patří především Zbyšku Orzechovi a ObrazekTomáši Zimovi, kteří se průběhem dětského dne zabývali již od února, dále pak všem členům výjezdové jednotky kteří pomohli s průběhem dne, dále manželkám a přítelkyním hasičů za odvedenou práci v kiosku a napečení sladkostí, a také v neposlední řadě patří velké díky sponzorům bez kterých by se tento den nepodařilo uskutečnit a to: Škoda Auto, Still ČR, Odbory Škoda Auto, SAPE CZ, Kovovýroba Pokorný, Kovovýroba Podlipský, TYRES Kněžmost, Herngroup, Faurecie, Autodoprva Karel CARDA, FARID Comercia, Hofmann ELKO, Auto Zítka, M.S.B.,Lipraco, Formex, MuDr. Kuželová, Agropodnik Kněžmost, Kautex, Cidlinský, Dobiáš, Svijany, Obecní úřad Kněžmost, Průmyslové Zboží Kobrle, Řeznictví Kobrle, Stádník, HÖRMAN.

Doufáme, že se Vám všem náš dětský den líbil, a dovoluji si Vás pozvat za rok na 7. hasičský dětský den.

 

Hasiči Kněžmost

 

Náhledy fotografií ze složky Dětský den 2008

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář