Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praktické školení velitelů a strojníků JSDH JPO 3 2009

8. 10. 2009

Tak jako loni i letos se praktická část cyklického školení velitelů a strojníků jednotek obcí kategorie JPO 3 konalo v Bělé pod Bezdězem.

ObrazekVše začalo nástupem všech jednotek aby si vyslechli úkoly, které v zápětí plnili. Úkoly letos byly dva a to dálková doprava vody hadicemi, nejdříve za použití nádrží cisteren. Po té jen doprava vody z čerpadla na čerpadlo, která je složitější.

Naše jednotka vyrazila do Bělé s oběma cisternami a obě cisterny se dálkové dopravy zúčastnili ovšem každá na jiné trati dopravního vedení. Doprava vody byla prováděna na dvou úsecích přičemž na prvním úseku jsme vytvořili dva útočné proudy.

Na závěr nám byl představen plán školení na příští rok a pokud všechno dopadne tak je na co se těšit.