Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školení na letišti v Mladé Boleslavi

12. 9. 2017

Ve čtvrtek 7. září se na letišti Aeroklubu Mladá Boleslav uskutečnila praktická odborná příprava s námětem Letecké hašení – plnění závěsného vaku (bambi vaku). Uvedeného výcviku se zúčastnily všechny stanice HZS územního odboru Mladá Boleslav (Bělá pod Bezdězem, Benátky nad Jizerou, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště a Stará Boleslav) a patnáct vybraných jednotek SDH obcí.

Po krátkém seznámení se systémem plnění bambi vaku a nezbytnými bezpečnostními zásadami následoval samotný praktický výcvik. Příslušníci HZS i členové jednotek SDH obcí byli rozděleni do pětičlenných skupin (1+4) a v nich si několikrát vyzkoušeli plnění bambi vaku dvěma speciálními proudnicemi.

 

https://sdhknezmost.rajce.idnes.cz/Skoleni_na_plneni_Bambi_vaku