POMOC UKRAJINĚ

27. 2. 2022

Pomoc Ukrajině

Včera v 16 hodin se na mě obrátila příbuzná s tím, že žádá pro své známé z Ukrajiny o pomoc. Hlavně se jedná o pomoc dětem, hygienické potřeby, trvanlivé potraviny a oblečení. Ihned jsem požádal hasiče z Kněžmosta o pomoc, téměř okamžitě mi byla přislíbena a to i od dalších lidí z Kněžmosta. Okamžitě začala chodit materiální i finanční pomoc.

ukr0.jpg

Jelikož se sešlo velké množství finanční pomoci, rozhodli jsme se jet nakoupit to nejdůležitější.

ukr1.jpg

V prodejně DM v Mnichově Hradišti, kde jsme kupovali dětské pleny se nás zeptala prodavačka na co to máme. Naše odpověď byla, že je to pomoc dětem na Ukrajinu. Ihned bez váhání nám dala několik balení sunaru, že je to její osobní pomoc.

ukr4.jpg

Po 2O hodinách od požádání o pomoc již vyrážela dodávka plná potřebných věcí do Mladé Boleslavi.

ukr2.jpg

Paní, ke které jsme vezli pomoc, byla velmi dojata z toho, jak našim lidem není lhostejná pomoc její zemi.Při vykládání paní řešila, jak nasbíranou pomoc co nejdříve dostat do Prahy na kamion. Okamžitě jsem ve spolupráci s velitel hasičů z Kněžmosta nabídl pomoc.

Právě řešíme, jak paní co nejlépe pomoct s odvozem.

Ozveme se již brzy s dalšími informacemi.