Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěž T.F.A. v Lošticích

22. 6. 2009

      V sobotu jsem se zúčastnil soutěže v disciplíních T.F.A.("Toughest Firefighter Alive", volně přeloženo "Nejtvrdší hasič přežívá") tento výceboj se skládal disciplín, které byly plněny bez přesávky, za použití dýchací techniky a v plné zásahové zbroji (přilba, oděv, obuv, rukavice).

Závod se zkládal z osmi částí, které se plnili v pořadí:

1) roztažení dvou nezavodněných B-proudů, oba tvořeny třemi hadicemi

2) smotání dvou hadic B a přenesení do přepravky

3) přelezení dvoumetrové bariéry

4) "Hamer  box" - posunutí 60kg závaží po 1,5m kolejnici pomocí palice

5) výstup na třímetrové lešení s vyručkováním jedné hadice B

6) průlez překážkou

7) přenesení závaží 2x25kg na 20 m

8) přenesení 70kg figurýny na asi 20 m do cíle.

to vše se zapnutým dýchacím přístrojem a v kompletním zásahovm oblečení.

Mě osobně největší problém dělalo smotání hadic, které jsem se pokoušel smotat obě najednou, ale moc mi to nešlo a také hamer box kde měla palice silonovou násadu což mi dělalo velké problémy. Zkušenost pro přístě bez tréninku to jde opravdu těžko.

Níže si můžete prohlédnou video z mého zápolení s tratí.

 

Nakonec jsem se ve skupině do 40 let s aktivním dýchacím přístrojem umístil na 15 místě z celkových 17 závodníků v kategorii. Chtěl bych poděkovat OU a veliteli jednotky, že mi na tuto soutěž bylo umožněno půjčit si nový přetlakový dýchací přístroj Drager.

Ondra Kočí

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář