Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěže T.F.A. 2010

23. 7. 2010
Na počátku 90. let 20. století uvedla firma Scott na trh nový typ dýchacího přístroje s přetlakovou automatikou. Pár nadšenců ve spojení s hasiči z Kalifornie se rozhodlo demonstrovat zvýšené nároky kladené na nový typ dýchacího přístroje přímo v praxi. Původně mělo jít o simulaci běžné činnosti hasičů s odborným monitorováním zúčastněných. Nebyli by to ovšem hasiči, kteří samozřejmě vzápětí z obyčejného testu udělali soutěž. Závodník v kompletním převlečníku, dýchacím aparátem a těžkých botách tahal hadice, běhal po schodech, mlátil kladivem a tahal figurínu do úplného vyčerpání za asistence nevěřícího obecenstva, které nechápalo, jak se může člověk dobrovolně zničit. Soutěž si záhy získala takovou popularitu, že v mnohých státech USA začala fungovat národní kola, až nakonec se celá akce přenesla i za oceán do Austrálie a Evropy. Začalo vznikat více modifikací původní soutěže, která se odbývala v kompletní „plné polní" v celkovém čase cca tří minut. Z důvodu nemožnosti sladění obuvi i převlečníku, o dýchací technice nemluvě, zrodil se tzv. T.F.A. čtyřboj sestavený ze čtyř disciplín. První disciplína obnáší roztažení a poté smotání hadic, ve druhé soutěžící zápasí s kladivem, figurínou nebo jinou zátěží a překonávají 2m vysokou bariéru, dále jde o vynášení a vytahování zátěže na určitou konstrukci a závěrečná disciplína totálně umrtví soutěžící při výběhu do 10., 15. či 20. podlaží.

T.F.A. CUP Mrač - 15. 5. 2010 - 11. místo, čas 8:00:00 - více zde


T.F.A. Loštice - 24. 7. 2010 - 15. místo, čas 3:37:86 - více zde


T.F.A. Tři Dvory - 21. 8. 2010 - 9. místo, čas 3:31:57 - více zde