Jdi na obsah Jdi na menu
 


8)Požár,Technická pomoc - Kněžmost,Drhleny,Žantov atd.

V pondělí 29.7.2013 v 21.10 nás oper.stř.HSZ Kladno po prudké bouřce nejprve vyslalo na požár domu u hřiště.Průzkumem bylo zjištěno, že se naštěstí jedná o planý poplach.Na místě již zasahoval HZS Mnich.Hradiště.Potom již následovala jedna žádost o pomoc za druhou,takže jsme se rozdělili do tří skupin.CAS K 25 L 101 -motorová pila,kalové čerpadlo Heron,plovoucí čerpadlo,elektrocentrála osvětlovací stožár,4 hasiči odjeli do Drhlen čerpat vodu ze zatopeného sklepa (cestou odklízeli spadlý strom v zatáčce u Suhrovic),CAS  32 T815-motorová pila,plovoucí čerpadlo,4 hasiči odjeli do Sobotecké ulice na čerpání vody ze zaplaveného dvora s ptačími voliérami a drůbeží (potom se přesunuli na pomoc do Drhlen),DA FORD-motorová pila,4hasiči projížděli zatím přes Koprník,Násedlnici,Chlumín,Lítkovice atd. a odstraňovali spadlé stromy a větve z komunikací.Krátce před půlnocí jsme se s CAS K 25 L 101 vydali na odklízení stromů Kněžmost-Branžež-Zakopaná-Srbsko, kterou jsme s občasným svezením jinak absolvovali pěšky! CAS  32 T815 jela směrem Kněžmost,Drhleny,Čížovka,Kamenice,Srbsko kde jsme se v 1.30 setkali.V Srbsku jsme vyprostili dvě vozidla,která uvázla před padajícími stromy.Po návratu na základnu následovala kontrola a údržba všech použitých prostředků,která se později ukázala jako potřebná.V 2.45 jsme unavení odcházeli domů v naději na odpočinek.Bohužel v 4.54 přišla další zpráva

 

Náhledy fotografií ze složky Technická pomoc-Kněžmost-Srbsko