Jdi na obsah Jdi na menu
 


19) Požár rodinného domu

1. 10. 2016

SDH KNEZMOST  30.9.2016.....21:06:01 P-NIZKE BUDOVY KNEZMOST,UL.BRANZEZSKA-63,

         Jednotka SDH Kněžmost (1+4) zasahovala na úniku nafty v obci Kněžmost a v průběhu zásahu byla VZ HZS Mnichovo Hradiště odvolána na událost - požár RD v obci Kněžmost. Po příjezdu na místo události zjištěno, že se jedná o požár přístavku u RD, který se dále rozšiřoval na objekt pizzerie a přilehlý rodinný dům. Požár byl v plném rozsahu a dále se šířil do střechy objektu pizzerie a do střešní konstrukce RD. Spaliny hoření proudily přes hlavní vchod a chodbu do 2.NP rodinného domu.

        V době příjezdu HZS s CAS15 a CAS24 SDH Kněžmost se již evakuovaly osoby z oknem po žebříku z 2.NP. Dle informací se v RD měly nacházet již jen 2 psi, ale osoby byly zmatené a intoxikované. Pro nedostatek SaP v prvotní fázi zásahu, rozhodl VZ o povolání druhého vozidla CAS 32 a vytvoření 2 průzkumných skupin s DT a vysokotlakými proudy. První skupina vyslána na průzkum po žebříku oknem ve 2.NP k vyhledání případných osob, zvířat a druhá skupina do prostoru hlavního vstupu do RD a dále do schodiště do 2.NP, na ochranu evakuační cesty a snížení intenzity proudění horkých plynů a kouře do RD a částečné snížení intenzity hoření v blízkosti hlavního vchodu RD. Po dojezdu CAS 32 SDH Kněžmost, nasazení 3C proudů na snížení intenzity hoření a lokalizování požáru. VZ se podařilo najít podzemní hydrant a začít tak doplňovat CAS a nasadit plnohodnotné proudy vody. Průzkumné skupině se podařilo najít psi a evakuovat je po žebříku, kde byli resuscitováni ZZS, avšak již neúspěšně. Evakuované osoby byli zcela nahé a tak VZ poskytl zázemí těmto osobám ve vozidle HZS, zároveň zkontroloval jejich zdravotní stav a dohled do příjezdu ZZS, která si je převzala do péče. Dále bylo zjištěno, že se v objektu RD nachází vetší množství zbraní a střeliva, VZ vydal upozornění pro zasahující hasiče o možném nebezpečí a zároveň požádal příslušníky PČR na místě zásahu o součinnost při zajištění zbraní a střeliva. V RD bylo nalezeno 2x 2kg PB láhev a několik prázdných kanystrů na PHM.

 

Náhledy fotografií ze složky Požár rodinného domu